wrapper

اخبار کوتاه

موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: تیر 1394
چهارشنبه, 24 تیر 1394 ساعت 15:02

تصاویر جشن گلریزان 94 کاشان

   

 

    

 

 
چهارشنبه, 24 تیر 1394 ساعت 14:46

مدیر عامل ستاد دیه کاشان

درجشن گلریزان 3 تير ماه 1395 کاشان  و آران و بيدگل و نطنز و بادرود مبلغ 667 میلیون تومان برای آزادسازی محکومان غیر عمد جمع‌آوری گردید

یکشنبه, 21 تیر 1394 ساعت 07:55

گلريزان ستاد ديه كاشان تير ماه 1394

درجشن گلریزان 11 تير ماه 1394  کاشان  و آران و بيدگل و نطنز و بادرود مبلغ 526 میلیون تومان برای آزادسازی محکومان غیر عمد جمع‌آوری گردید

نیکوکاران کاشانی در جشن گلریزان مرکز این شهرستان با اهدای کمک 526 میلیون تومانی خود زمینه آزادی 10 نفر از محکومان مالی غیرعمد این استان را فراهم کردند.

 

 طی 15 ماه اخیر ، 436 نفر از محکومان غیرعمد و نیازمند با همین همت همیشگی نیکوکاران از زندان کاشان رهایی یافتند که از این جمع  224 مرد و بقیه زن بودند.

 61 نفر از زندانیان با رضایت شاکیان و بقیه نیز با پرداخت 198 میلیارد و 340میلیون ریال نیز از بند حبس رهایی یافتند..

به گفته مدیرعامل ستاددیه شعبه کاشان 147 نفر از این محکومان به خاطر عدم توانایی در پرداخت دیه محبوس بودند که با پرداخت 95 میلیارد و 265 میلیون ریال و مابقی افراد نیز محکومان مالی با جمع بدهی 103میلیارد و 72 میلیون ریالی بودند که در فرآیند آزادی طعم شیرین رهایی را با مشارکت خوب شکات و حمایت نیکوکاران در طول این مدت 15 ماهه چشیدند.

وی در جمع مدعوین جشن گلریزان این شهرستان تأکید کرد: در جشن گلریزان امسال 5 میلیارد و 160میلیون ریال کمک های نیکوکاران جمع آوری شد در حالی که سال قبل این مبلغ 4 میلیارد و 860 میلیون ریال بوده است .

رئیس شهرستان دادگستری کاشان نیز در این آئین معنوی اظهار کرد: نیکوکاران باید افتخار کنند که مجری اراده خداهستند.

به گزارش روابط عمومی ستاددیه کشور، محمدحسین آقایی در آئین جشن گلریزان ستاد دیه کاشان افزود: یکی از سنت‌های رایج در ایران اسلامی، برپای جشن‌های  گلریزانی است که با هدف کمک به زندانیان جرایم غیرعمد هر ساله در ماه مبارک رمضان به همت ستاد دیه شعب استانی برگزار می شود که حاصل این اقدام معنوی دستگیری دستانی است که از نداری و ناتوانی روی هم گذاشته‌اند.

وی مساعدت از یک زندانی غیرعمد را نجات یک خانواده عنوان کرد و اظهار کرد: جشن گلریزان فقط جمع آوری کمک‌های مردمی نیست؛ بلکه کمک به آزادی زندانیانی است که به طور غیرعمد و بر حسب یک اتفاق دچار حبس شده اند.

وی با اشاره به آموزه های اخلاقی در شریعت مقدس تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که متمولان دین خود را به نسبت دارایی خودشان باید به جامعه ادا کنند.

وی اظهار کرد: خداوند در قرآن سفارش می‌کند که اهل ایمان باید از آنچه به آنها روزی داده شده، پیش از آنکه روزی برسد که شفاعت هیچ کس پذیرفته نخواهد شد، بخشی از اموال خود را انفاق کنند. 

رئیس دادگستری کاشان، تاکید کرد: خداوند سفارش می‌کند که بخشی از آنچه در اختیار شماست انفاق کنید که این بخشش برای روز قیامت بالاتر از هر دوستی است و مومنان و نیکوکاران باید افتخار کنند که مجری اراده خداهستند.

 

در ادامه این مراسم رییس زندان کاشان در سخنانی گفت: بیش از 16 درصد محکومان غیر عمد با بخشش شاکیان به آغوش جامعه بازگشته‌اند.

مصطفی کیشانی، تصریح کرد: طی 15 ماه گذشته بیش از 16 درصد از محکومان غیر عمد زندان کاشان با بخشش شاکیان به آغوش جامعه برگشته اند.

وی افزود: 124 نفر از زندانیان منطقه کاشان از محکومان غیرعمد هستند که با پرداخت حدود 38 میلیارد ریال زمینه آزادی آنها فراهم می‌شود.

کیشانی، با اشاره به وجود صنایع و کارگاه‌ها در منطقه کاشان تأکید کرد: چنانچه هر یک ازکارفرمایان و صاحبان صنایع فقط یکی از زندانیان کاشان را استخدام کنند، حجم زندان بسیار کاهش خواهد یافت.

گفتنی است در این همایش مردمی مدیرمالی ستاد دیه کشور، نماینده  شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار کاشان، رؤسا و دادستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و بادرود نیز حضور داشتند.

صفحه1 از2

درباره ما

در سال 1369 رئیس وقت سازمان زندانها ، عبد صالح خدا شهید والامقام حاج سید اسداله لاجوردی ، پس از بررسی آمار موجودی زندانیان ، متوجه شدند که اسامی تعدادی از این مددجویان بصورت دائم و هر ماهه در فهرست آمار تکرار می شود . ایشان پس از مداقّه پیرامون موضوع با این واقعیت روبرو شدند که این افراد ، بدهکاران جرائم غیر عمد ، نظیر جرح و یا قتل غیر عمد ناشی از تصادفات رانندگی و یا بدهکاری مالی غیر کلاهبرداری و یا بدهی بابت مهریه و نفقه میباشند ، که حق النّاس بر عهده ایشان است و تا این دِین پرداخت نشود در زندان بسر خواهند برد .