wrapper

اخبار کوتاه

موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: تیر 1393

مدیرعامل ستاد دیه کاشان گفت: در حال حاضر ۹۱ نفر در زندان کاشان محکومین مالی داریم که از این تعداد ۵۳ نفر آنها محکومین مالی چک و سفته، ۲۵ نفر مهریه و ۱۳ نفر مجکومبن تصادفات هستند که برای آزادی این افراد به مبلغی بالغ بر بر ۴ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال نیاز است.

علی فرزانه شامگاه پنج شنبه، نوزدهم تیر، در حاشیه برگزاری هفتمین جشن گل‌ریزان کاشان در دانشگاه کاشان در گفتگو با خبرنگار ایلنا در کاشان با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۲۲ نفر از محکومان به پرداخت دیه غیرعمد و مالی این شهرستان که ۶۲ نفر محکومین تصادفات ۲۶۰ نفر چک و سفته و مهریه آزاد شدند، افزود: از این تعداد محکوم دیه غیرعمد و مالی که ۶۲ نفر محکومین تصادقات و ۲۶۰ نفر مجکومین چک و سفته، مهریه و نفقه بوده اند با پرداخت بیش از ۱۲میلیارد و ۸۵۸ میلیون تومان از طریق کمک‌های بلاعوض ستاد دیه کشور و ستاد دیه شهرستان، وام‌های ستاد دیه کاشان و بانک‌های عامل ملت و تجارت، بیمه و قبول اعسار، صندوق خسارات و همچنین آزادی از طریق مشاوره از بند رهانیده شده و به آغوش گرم خانواده‌های خود برگشتند.

فرزانه تصریح کرد: از ۳۲۲ نفر محکومان به پرداخت دیه غیرعمد و مالی این شهرستان در سال گذشته ۳۰۰ نفر مرد و ۲۲ نفر خانم هستند.

مدیرعامل ستاد رسیدگی به امور دیه و انجمن حمایت از زندانیان با اشاره به این که شاکیان پرونده ها بیش از ۴ میلیارد و ۷۰۱ میلیون تومان گذشت کردند افزود: علاوه بر این بستگان محکومین جرایم غیر عمد بیش از یک میلیارد و ۳۲ میلیون تومان کمک کردند.

به گفته وی ستاد دیه شهرستان کاشان نیز سال گذشته ۱۲۸ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان کمک بلاعوض به محکومین جرایم غیر عمد شهرستان کاشان داشته است.

مدیرعامل ستاد رسیدگی به امور دیه و انجمن حمایت از زندانیان کاشان یاد آوردشد: علاوه براین ۲۸۶ میلیون و ۹۰۰ هزارتومان توسط ستاد دیه کاشان وام به محکومین جرایم غیر عمد پرداخت شده است.

علی فرزانه همچنین از کمک ۵۶۰ میلیون تومانی خیرین شهرستان کاشان در سال گذشته به صندوق قرض الحسنه جاوید خبرداد و افزود: این مقدار کمک برای پرداخت وام و کمک بلاعوض تا سقف ۳ میلیون تومان به محکومین جرایم غیرعمد در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل ستاد رسیدگی به امور دیه و انجمن حمایت از زندانیان کاشان با بیان اینکه در سه ماه اول سال‌جاری ۸۵ نفر از محکومان به پرداخت دیه غیرعمد و ۶۴ نفر از محکومان مالی چک، سفته، مهریه و نفقه با پرداخت بیش۳۶ از میلیارد و ۷۹ میلیون و ۷۷۱ هزار ۷۲۸ ریال از طریق کمک‌های بلاعوض ستاد دیه کشور و ستاد دیه شهرستان، وام‌های ستاد دیه کاشان و بانک‌های عامل ملت و تجارت، بیمه و قبول اعسار، صندوق خسارات و همچنین آزادی از طریق مشاوره از بند رهانیده شده و به آغوش گرم خانواده‌های خود برگشتند، گفت: در حال حاضر ۹۱ نفر در زندان کاشان محکومین مالی داریم که از این تعداد ۵۳ نفر آنها مجکومین مالی چک و سفته، ۲۵ نفر مهریه و ۱۳ نفر مجکومبن تصادفات هستند که برای آزادی این افراد به مبلغی بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال نیاز است.

فرزانه میزان تامین مالی محکومین به پرداخت دیه غیرعمد و مالی سال گذشته شهرستان کاشان را ۴۵۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: میزان مجکومین مالی و غیر عمد سال جاری شهرستان کاشان نسبت به سال قبل ۱۰۰ میلیون تومان افزایش داشته است.

هفتمین جشن گل‌ریزان کاشان توسط ستاد مردمی رسیدگی به اموردیه و کمک به زندانیان نیازمند شهرستان کاشان شامگاه پنج شنبه نوزدهم تیرماه مصادف با ۱۲ ماه مبارک رمضان با حضور روسای دادگستری، دادستان‌ها، قضات و خیرین شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل و نطنز، بادرود، امام جمعه آران و بیدگل، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر کاشان همراه با ضیافت افطاری و اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در دانشگاه کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان اصفهان،  مديرعامل ستاد رسيدگي به امور ديه و انجمن حمايت از زندانيان کاشان گفت: درسه ماهه اول سال جاري با پرداخت 36 ميليارد و 79 ميليون و 771 هزار و 728 ريال زمينه آزاد شدن 82 زنداني جرايم غير عمد دركاشان فراهم شده است.

علي فرزانه در هفتمين جشن گلريزان و گردهمايي خيرين شهرستان كاشان براي آزادي محكومين غير عمد  گفت: از اين تعداد زنداني آزاد شده 18 نفر زنداني ديه غير عمد و 64 نفر زنداني محكوم مالي بودند.

 

 وي افزود: اين تعداد زنداني از طريق كمك هاي بلاعوض ستاد ديه كاشان، نقدينگي خانواده مددجو، گذشت شاكي،  وام بانك هاي تجارت و ملت ، كمك كميته امداد ، كمك بيمه، قبول اعسار، آزادي از طريق مشاوره و كمك بلاعوض صندوق خسارت آزاد شدند.

 

 به گفته وي، سال گذشته بالغ بر 128 ميليارد و 580 ميليون و 539 هزار و 428 ريال براي آزادي 322 نفر از زندانيان جرايم غير عمد كمك شده است.

 

 مديرعامل ستاد رسيدگي به امور ديه و انجمن حمايت از زندانيان کاشان گفت : از اين تعداد 57  زنداني ديه غير عمد ، 265 نفر زنداني محكوم مالي  بودند كه به همت ستاد ديه كاشان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

 

 فرزانه ياد آورشد:  از 322  نفر محكومان به پرداخت ديه غيرعمد و مالي اين شهرستان در سال گذشته 300 نفر مرد و 22 نفر زن هستند.

 

 به گفته وي ستاد ديه شهرستان كاشان نيز سال گذشته 128 ميليون و 802 هزار و 500 تومان كمك بلاعوض به محكومين جرايم غير عمد شهرستان كاشان داشته است.

 

 مديرعامل ستاد رسيدگي به امور ديه و انجمن حمايت از زندانيان کاشان ياد آوردشد: علاوه براين 286 ميليون و 900 هزارتومان توسط ستاد ديه كاشان وام به محكومين جرايم غير عمد پرداخت شده است.

 

علي فرزانه همچنين از كمك 560 ميليون توماني خيرين شهرستان كاشان در سال گذشته به صندوق قرض الحسنه جاويد خبرداد و افزود: اين مقدار كمك براي پرداخت وام و كمك بلاعوض تا سقف 3 ميليون تومان به محكومين جرايم غيرعمد در نظر گرفته شده است.

 

فرزانه ياد آورشد: در حال حاضر 89 پرونده از محكومين جرايم غير عمد و محكومين به ديه در سال جاري در دست اقدام ستاد ديه شهرستان كاشان قراردارد.

 

وي فعاليت خیرین را نزد خدا محبوب دانست و گفت: سرپرست خانواده كه مسؤول تامين مالي خانواده است وقتي گرفتار در بند مي شود خانواده را فلج مي كند لذا كار اعضاي ستاد ديه از بسياري عوارض و مفاسد جلوگيري مي كند.

  در پایان خیرین شهرستان کاشان با پرداخت مبلغ چهارمیلیاردوهفتصدوچهل میلیون ریال به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.

پنج شنبه, 02 مرداد 1393 ساعت 00:00

اطلاعیه

صفحه1 از2

درباره ما

در سال 1369 رئیس وقت سازمان زندانها ، عبد صالح خدا شهید والامقام حاج سید اسداله لاجوردی ، پس از بررسی آمار موجودی زندانیان ، متوجه شدند که اسامی تعدادی از این مددجویان بصورت دائم و هر ماهه در فهرست آمار تکرار می شود . ایشان پس از مداقّه پیرامون موضوع با این واقعیت روبرو شدند که این افراد ، بدهکاران جرائم غیر عمد ، نظیر جرح و یا قتل غیر عمد ناشی از تصادفات رانندگی و یا بدهکاری مالی غیر کلاهبرداری و یا بدهی بابت مهریه و نفقه میباشند ، که حق النّاس بر عهده ایشان است و تا این دِین پرداخت نشود در زندان بسر خواهند برد .