wrapper

اخبار کوتاه

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان اصفهان،  مديرعامل ستاد رسيدگي به امور ديه و انجمن حمايت از زندانيان کاشان گفت: درسه ماهه اول سال جاري با پرداخت 36 ميليارد و 79 ميليون و 771 هزار و 728 ريال زمينه آزاد شدن 82 زنداني جرايم غير عمد دركاشان فراهم شده است.

علي فرزانه در هفتمين جشن گلريزان و گردهمايي خيرين شهرستان كاشان براي آزادي محكومين غير عمد  گفت: از اين تعداد زنداني آزاد شده 18 نفر زنداني ديه غير عمد و 64 نفر زنداني محكوم مالي بودند.

 

 وي افزود: اين تعداد زنداني از طريق كمك هاي بلاعوض ستاد ديه كاشان، نقدينگي خانواده مددجو، گذشت شاكي،  وام بانك هاي تجارت و ملت ، كمك كميته امداد ، كمك بيمه، قبول اعسار، آزادي از طريق مشاوره و كمك بلاعوض صندوق خسارت آزاد شدند.

 

 به گفته وي، سال گذشته بالغ بر 128 ميليارد و 580 ميليون و 539 هزار و 428 ريال براي آزادي 322 نفر از زندانيان جرايم غير عمد كمك شده است.

 

 مديرعامل ستاد رسيدگي به امور ديه و انجمن حمايت از زندانيان کاشان گفت : از اين تعداد 57  زنداني ديه غير عمد ، 265 نفر زنداني محكوم مالي  بودند كه به همت ستاد ديه كاشان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

 

 فرزانه ياد آورشد:  از 322  نفر محكومان به پرداخت ديه غيرعمد و مالي اين شهرستان در سال گذشته 300 نفر مرد و 22 نفر زن هستند.

 

 به گفته وي ستاد ديه شهرستان كاشان نيز سال گذشته 128 ميليون و 802 هزار و 500 تومان كمك بلاعوض به محكومين جرايم غير عمد شهرستان كاشان داشته است.

 

 مديرعامل ستاد رسيدگي به امور ديه و انجمن حمايت از زندانيان کاشان ياد آوردشد: علاوه براين 286 ميليون و 900 هزارتومان توسط ستاد ديه كاشان وام به محكومين جرايم غير عمد پرداخت شده است.

 

علي فرزانه همچنين از كمك 560 ميليون توماني خيرين شهرستان كاشان در سال گذشته به صندوق قرض الحسنه جاويد خبرداد و افزود: اين مقدار كمك براي پرداخت وام و كمك بلاعوض تا سقف 3 ميليون تومان به محكومين جرايم غيرعمد در نظر گرفته شده است.

 

فرزانه ياد آورشد: در حال حاضر 89 پرونده از محكومين جرايم غير عمد و محكومين به ديه در سال جاري در دست اقدام ستاد ديه شهرستان كاشان قراردارد.

 

وي فعاليت خیرین را نزد خدا محبوب دانست و گفت: سرپرست خانواده كه مسؤول تامين مالي خانواده است وقتي گرفتار در بند مي شود خانواده را فلج مي كند لذا كار اعضاي ستاد ديه از بسياري عوارض و مفاسد جلوگيري مي كند.

  در پایان خیرین شهرستان کاشان با پرداخت مبلغ چهارمیلیاردوهفتصدوچهل میلیون ریال به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کمک کردند.

درباره ما

در سال 1369 رئیس وقت سازمان زندانها ، عبد صالح خدا شهید والامقام حاج سید اسداله لاجوردی ، پس از بررسی آمار موجودی زندانیان ، متوجه شدند که اسامی تعدادی از این مددجویان بصورت دائم و هر ماهه در فهرست آمار تکرار می شود . ایشان پس از مداقّه پیرامون موضوع با این واقعیت روبرو شدند که این افراد ، بدهکاران جرائم غیر عمد ، نظیر جرح و یا قتل غیر عمد ناشی از تصادفات رانندگی و یا بدهکاری مالی غیر کلاهبرداری و یا بدهی بابت مهریه و نفقه میباشند ، که حق النّاس بر عهده ایشان است و تا این دِین پرداخت نشود در زندان بسر خواهند برد .